De inschrijving voor de 27e editie van de Horneland Rally is in volle gang. De belangstelling is groot: inmiddels zijn de meeste startplekken vergeven en zijn er nog slechts zo’n 30 plaatsen beschikbaar voordat het deelnemersveld compleet is. De organisatie draait inmiddels op volle toeren. De eerste vergunningen zijn aangevraagd en grotendeels al verleend.
De opzet van de rally blijft ongewijzigd ten opzichte van 2024. De start vindt opnieuw plaats bij Van der Valk in Verviers. Vanuit daar trekken de deelnemers richting een nieuw, uitdagend wedstrijdgebied. Bij de dinerstop kunnen de eerste verhalen worden uitgewisseld.
Voor de tourklasse eindigt de dag na een kort vervolgtraject bij het hotel, waar de deelnemers kunnen ontspannen met een hapje en een drankje. De sport- en expertklasse gaan echter nog een stap verder: zij beginnen na het diner aan een intensief avond- en nachttraject. Het befaamde systeem van punten vrije route, gecombineerd met veel tijdcontroles en duisternis, zorgt voor een echte “nacht van de 1000 bochten”. Een uitdagend maar bovenal plezierig avontuur, dat ongetwijfeld tot mooie verhalen aan de bar zal leiden.
Dag twee van de rally zal zeker niet onderdoen voor de eerste dag. Via de Waalse Ardennen gaat de route gestaag richting Nederland. Uitzetter Peter Rovers heeft ook dit jaar weer de meest verborgen weggetjes gevonden. Scherp kaartlezen wordt beloond. De finish is traditiegetrouw in Weert, maar dit jaar op een andere locatie dan in 2024. De aankomst vindt plaats bij een ander etablissement van vaste deelnemer Harm Lamberigts, waar de organisatie nog meer inzet op sfeer en gezelligheid.
Op veler verzoek is er opnieuw een podcastaflevering opgenomen over de Horneland Rally. Te gast zijn de winnaars van afgelopen jaar: Albert Boekel en Remco Luksemburg. In de aflevering delen zij hun ervaringen, blikken ze terug op hun overwinning en vertellen ze waarom iedere rallyliefhebber de Horneland Rally ten minste één keer zou moeten rijden.
De podcast is HIER te beluisteren of via de bekende kanalen zoals Spotify en Apple Podcasts. Een directe link is ook te vinden op de website onder het kopje ‘nieuws’.
De Horneland Rally 2025 vindt plaats op 14 en 15 november.
Inschrijven voor de 27e Horneland Rally kan nog steeds via www.hornelandrally.nl. Wacht niet te lang, want vol is vol.
